Pod pojmom videohry, ale aj technológia si dnes musíme jednoznačne vybaviť ich nový revolučný prvok s názvom virtuálna realita. Tento spôsob zobrazenia videí, no predovšetkým videohier nám poskytuje doposiaľ nevídanú atmosféru a zážitok z hrania, ktorý vďaka VR pôsobí reálnejšie a vtiahne nás viac do deja. Pri téme videohry, VR a najlepší zážitok si asi zo všetkého najskôr predstavíme tituly pre Sony Playstation 4, ale v opačnom prípade máme možnosť okúsiť podobný zážitok aj formou titulov pre PC alebo si stiahnuť Pár najlepších aplikácií stvorených pre virtuálnu realitu (VR).

virtuální reality

No v tomto článku sa skúsime zamerať na to najlepšie a preto sa spoločne pozrieme na hry pre konzolu PS4, ktoré vám v podaní VR doprajú fantastický zážitok. Ste pripravení?
Doom VFR– Každý hráč pravdepodobne pozná legendárnu brutálnu strieľačku Doom ako aj jej perfektnú inovovanú podobu pre PS4. A tento, už beztak akčný zážitok je hraním cez VR ešte brutálnejší, akčnejší a plný adrenalínu.

Archangelvám dopraje skvelý zážitok z pohľadu vojaka umiestneného vo veľkých mechanických strojoch vyzbrojených tou najnebezpečnejšou muníciou, ktorou ničíte nepriateľov a ich územie. Vediete americké špeciálnej jednotky v boji proti HUMNX. Čaká vás zaujímavá futuristická akcia plná robotov, výbuchov a ničivých zbraní v atmosfére VR.

ps4

Resident Evil 7 Biohazardje dokonalou voľbou, ak hľadáte hru s hororovou atmosférou. Siedma séria už nie je o strieľaní zombie, ale je o niečo viac psycho- ste uväznený v dome rodiny, ktorej členovia to rozhodne nemajú v hlave v poriadku. Vaša „návšteva“ sa zmení na boj o život. Využitím VR bude tento boj ešte o podstatný kus desivejší a nevhodný pre slabšie povahy.

Until Dawn: Rush of Bloodje zasa voľbou pre niekoho, kto hľadá „jump-scares“ prepojené s akčným survival shooterom. V hre vás čaká desivá akcia plná klaunov,zombie, strašidelných miestností a rôznych iných „sympatických“ Indivíduí.