Hlavné výhody, ktoré určite pri rozhodovaní pomôžu sú:

lampičky

 


  • Estetická stránka

  • Lepší jas

  • Nižšia spotreba

  • Vyššia životnosť

osvětlení místonosti


Ak sa rozhodneme pristúpiť k zmene imidžu nášho skvelého tátoša aj doplnením o LED lampy stretneme sa hneď s jedným veľkým problémom a to tým, ako sa k starým svetlometom v aute dostať. Veru výrobcovia aut mali na pamäti, že chcú zarobiť nielen pri predaji auta, ale radi by zarobili na každej Vašej návšteve v špecializovanom servise , trebárs aj pri výmene obyčajnej žiarovky. Preč sú veru časy, keď každý, aj ten najmenej zručný majiteľ autíčka, si veru vedel žiarovečku vymeniť sám. Teraz –hybaj platiť do servisu ! Konštrukčne je to u každého auta inak, niekde dokonca potrebujete na vymontovanie aj špeciálny kľúč. Ak ste ale zistili ako sa k pôvodnému svetlu dostať, nič Vám už veru nebráni odstrániť starú halogénovú žiarovku. Ale pozor, nechytajte ju veru rukou, zašpinila by sa a nebola by vhodná pre ďalšie použitie či už pre suseda, susedku, alebo aj Vás samotných.


Pri každej výmen halogénových žiaroviek s LED sa pre istotu uistite, či  vaše svetlomety sú naozaj správne nastavené. Pamätajte si, že správne nastavené- kalibrované predné svetlá vám umožňujú oveľa  efektívnejšie namieriť svetlo na cestu tak, aby  čo najviac zachytilo časť cesty bez  vedľajších oslňujúcich efektov pre bezpečný chod cestnej premávky. 

stropní světlo


Spravidla sú svetlomety  vždy regulované pomocou viacerých  špeciálnych skrutiek umiestnených  nielen na nich ale aj na  svetlometoch. Môžete  si vy samy nastaviť svetlomety na dobrej čerpacej stanici, ktorá má túto možnosť na špeciálnom stojane ale sa podujmete ich  upraviť sami. Ak tak  chcete urobiť, veľmi  pomaly sa posúvajte  k stene a zapnite súčasne  stretávacie svetlo. Svoj svetelný lúč  z auta nastavte teraz tak, aby  svetelný lúč a nebol ani príliš vysoko, ani veľmi nízko A je to hotové. Hurá na cesty! Teraz uvidíte aj ten najmenší kamienok a vďaka nižšej elektrickej spotrebe  na palive síce neušetríte, ale sila baterky bude väčšia pre ostatné elektrické zariadenia vo vašom aute. 

Toto osvetlenie budete chcieť!
5 (100%)1